Hizmet Sözleşmesi


HWORD Haber Scripti Sözleşmesi

1. TARAFLAR a. Fevzi çakmak mah. Ayrancı Sk. No:19/3 Pendik, İSTANBUL adresinde mukim HOKKAWEB AJANS (iş bu protokolde kısaca "HOKKAWEB" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta HWORD Haber Sitesi Yazılımı'nı satın alacak olan şahıs veya şirket olan ………………………………… adresinde mukim …………………………………(bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir. b. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2. SÖZLEŞME KONUSU a. İş bu sözleşme,

HOKKAWEB tarafından sağlanan, HWORD haber sitesi yazılımının ve/veya verilecek ürün/hizmetlerin, teknik özellikleri dahilinde belirtilen süre kadar MÜŞTERİ’nin hizmetine sunduğunu belgeler niteliğindeki iş bu sözleşme HOKKAWEB ve MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir.

b) MÜŞTERİ tarafından belirtilen e-posta adresi ve iletişim bilgileri, tebligat adresi olarak kabul edilir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından MÜŞTERİ’nin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

a. Bu sözleşme, MÜŞTERİ'nin HOKKAWEB’den Haber Sitesi Yazılımı'nın siparişini vermesiyle başlar ve MÜŞTERİ'nin seçtiği domain adı altında Haber Sitesi Yazılımı'nın kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır. b. Tarafların aksini tanımlamadığı sürece HOKKAWEB’in MÜŞTERİ’ye hizmet süresi 1 (bir) Yıldır.

4. ÜCRET VE ÖDEMELER a. Sözleşmeye konu olan yazılım ve/veya hizmetlerin ücreti, sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplanan ücrettir. MÜŞTERİ’nin bu ücreti, HOKKAWEB tarafından belirtilen banka hesaplarına ödemesi sonrası, 1-5 saat içerisinde Haber Sitesi HWORD Yazılımı'nın kurulumu HOKKAWEB’in kendi sunucularına yapılır. HOKKAWEB tarafından kullanıcıya sunulan Hosting alanına, MÜŞTERİ tarafından, kendi belirlediği 1(bir) adet domaine (alan adına) DNS tanımlaması yapılır. Alan adı kayıt sonrası iptal edilemediğinden değiştirilemez.

b. Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek MÜŞTERİ’nin yıllık veya tek seferlik ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler HOKKAWEB tarafından bildirilecektir

c. Bir yılın dolması sonrası yenileme ve Hosting (konuk etme) hizmetleri için o dönemde belirlenecek maliyetler MÜŞTERİ’ye tanıtılır.

d. Yıl içerisinde yapılacak güncelleme ve/veya ek modülleri MÜŞTERİ (resmi zorunluluk halleri haric) isterse kullanmayabilir. Kullanım talep edilirse o dönem de belirtilen ücretler MÜŞTERİ’ye güncelleme ve/veya ek modül hizmeti olarak fatura edilir.

e. İlk yıl iş bu sözleşme kapsamında, HOKKAWEB mevcut yazılımın ve hosting hizmetinin teknik desteğini ücretsiz verecektir. Genel olarak tanımlanmış yapının dışında yazılım ve hosting hizmeti ihtiyacı doğarsa, MÜŞTERİ tarafından da talep edildiğinde, talep edilen hizmet ücreti HOKKAWEB tarafından MÜŞTERİ’ye fatura edilir.

f. İlk yıl ücretsiz sunulan hosting hizmeti aylık 150 GB Trafik, Yıllık 5 GB Web alanı, kullanılmasını kapsar. HOKKAWEB Hosting Hizmeti değerlerini dilediği zaman değiştirme ve/veya sebep belirtmeden iptal etme hakkına sahiptir. Tanımlanmış bu değerlerin üstüne çıkıldığında ve/veya hizmet talep edildiğinde, ihtiyaç olan ve/veya talep edilen değerler için ücret HOKKAWEB tarafından tanımlanır, MÜŞTERİ’ye bildirilir.

g. Video modülü kullanmak isteyen MÜŞTERİ’ler için CDN hizmet paketi ücreti, ihtiyaç duyulan değerler MÜŞTERİ tarafından belirlendikten sonra tanımlanır ve ücret tahsili sonrası CDN üzerinden video modülü hizmeti verilmeye başlanır.

h. MÜŞTERİ’nin özel İP talebi, günlük yedekleme talebi, ekstra düzenlemeler ve ek hizmetler için HOKKAWEB ayrıca ücret talep edebilir. i. MÜŞTERİ aldığı tüm hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

j. Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 7 iş günü öncesine kadar, sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (Ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır)

5. MÜŞTERİ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ a. MÜŞTERİ, iş bu sözleşme ile Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve taraf olduğu uluslararası sözleşmelere, diğer uluslararası sözleşmelere aykırı, zararlı, tehdit ve hakaret içeren, taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, kötüleyici veya başka birinin gizlilik haklarını ihlal edebilecek şekilde veya diğer herhangi bir biçimde hukuki ve cezai sorumluluğunu gerektiren hiçbir mesaj, bilgi, veri, metin, yazılım, foto, video veya diğer herhangi bir tür materyali iletmeyeceğini ve yayınlamayacağını, yayınlarsa kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

b. MÜŞTERİ, iş bu ürün/hizmeti kişi veya kurumların telif haklarına aykırı olan, fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlamayacağını, yayınlarsa kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

c. MÜŞTERİ, virüsler, truva atları, casus programlar ve dialer programları gibi her türlü kötü amaçlı kodları ve materyalleri sisteme yerleştirmeyeceğini, iletmeyeceğini, site üzerinde lisanssız yazılımlar, eklentiler (v.b) hack, warez ya da pornografik içerikler barındırmayacağını, barındırırsa kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

d. MÜŞTERİ, bu sistem veya siteyi kullanarak herhangi bir bilgisayar yazılımı / aracı vasıtasıyla elektronik bir yayına ya da bir kullanıcıya saldırı, kopyalama, hackleme, engelleme gibi işlemler yapmayacağını, yaparsa kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

e. MÜŞTERİ, siteye üye olan kullanıcıların kişisel bilgilerini kendi izinleri olmadan kullanmayacağını, bunları izinsiz kullanması durumunda oluşabilecek hukuki ve mali sorumlulukları peşinen kabul edeceğini, aksi yapılırsa kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

f. MÜŞTERİ, sitede yapılan yorumlardan, yorumları onaylama yetkisine sahip olmasına istinaden kendisinin sorumlu olduğunu, yorumlarla ilgili doğabilecek herhangi bir hukuki ve mali uyuşmazlıklarda muhatabın kendisi olduğunu, bu nedenle, hukuki herhangi bir durum söz konusu olduğunda müdahale edilebilmesi için sitenin künyesini sürekli olarak güncel tutacağını, çıkacak sorunlar, kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

g. MÜŞTERİ, HOKKAWEB dışında tema bölümü ve veri tabanında yapacağı değişiklik ya da müdahaleler sonucunda meydana gelebilecek tüm oluşumlardan dolayı sorumlu olacağını, söz konusu zararın giderilmesi hususunda HOKKAWEB tarafından ücreti karşılığında müdahale edilebilir ve destek talebinde bulunabilir.

h. MÜŞTERİ, yazılımın şifreli dosyalarını illegal yollarla decode (kırıp) edip başkalarının ulaşımına ya da kullanımına izin vermek ile hukuki ve maddi yaptırımlara maruz kalabileceğini, kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

i. MÜŞTERİ, sitenin alt yapısını, yazılımına dahil tüm unsurları “oldukları gibi” sağladığını ve web sitesi hakkında veya web sitesi yoluyla sağlanan hiçbir servis, bilgi veya site içeriğine dahil herhangi bir unsur veya sitenin herhangi bir şekilde kullanımı hakkında açık veya dolaylı garantiler sağlamadığını, web sitesi yoluyla sağlanan tüm düşünce, tavsiye, hizmet veya diğer bilgi ve materyalin doğruluk, tamlık ve kullanılabilir unsurların yalnızca kendisinin sorumluluğunda olduğunu, bu unsurlar nezdinde kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HOKKAWEB’in sorumlu olmadığını, şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.

j. Müşteri üçüncü taraf kişi ve/veya kurumları, karalama amaçlı olarak HWORD Haber Sitesi yazılımını kullanamaz. Kötüye kullanım tespiti halinde HOKKAWEB sözleşmeyi tek taraflı fes etme hakkını saklı tutar. Türkiye Cumhuriyeti’nin yetkilendirdiği merciilerin, resmi izin ve mahkeme kararı ile MÜŞTERİ’nin haber sitesinin bilgi ve içeriği taleb etmesi durumda, HOKKAWEB muhatap değildir, sorumluluk kabul edemez. Sorumluluk ancak MÜŞTERİ’ye aittir ve MÜŞTERİ tarafından, bu istenenler yetkili merciler ile paylaşılabilir.

k. MÜŞTERİ aldığı hizmet dahilinde HOKKAWEB tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. MÜŞTERİ, hizmetlerden faydalanırken HOKKAWEB tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. MÜŞTERİ, almış olduğu hizmetleri, kendisine ücretli ya da ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

l. HOKKAWEB’den ürün ve hizmet alan MÜŞTERİ, TC. Kimlik bilgilerini ve Adres bilgilerini doğru olarak vermek zorundadır. m. T.C. Kanunlarının 5651 sayılı yasası gereği belirtilen süre boyunca tutulması gereken erişim ve log kayıtlarının imzalanarak tutulma ve saklanma işlemleri, HOKKAWEB tarafından alan adı adresi tanımlanan ürün ve/veya hizmetleri alan MÜŞTERİ’ye aittir. MÜŞTERİ hizmet politikasına göre satın aldığı ürün ve/veya hizmetleri iptal etmeden en az 3 ay önce HOKKAWEB’i bilgilendirmek zorunda olup tüm erişim ve log kayıtlarını teslim etmek zorundadır. Bu maddeye uyulmadığı takdirde HOKKAWEB hiç bir şekilde bu sorumluluğu ve yükümlülüğü kabul etmez. MÜŞTERİ bu sorumluluğu okuduğunu anladığını ve tüm yapılacak olan gerekli işlemleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

6. HOKKAWEB HİZMET VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

a. HOKKAWEB haber siteleri için kullandırtacağı sunucularının yedeğini, yine kedisinin belirlediği aralıklarla almaktadır. Ancak alınan yedeklerde herhangi bir problem olmasından dolayı kaynaklanabilecek aksaklıklardan kesinlikle sorumlu değildir. Yedek sorumluluğu tamamiyle MÜŞTERİ'ye aittir.

b. HOKKAWEB, MÜŞTERİ'nin hizmetine sunduğu HWORD Haber Sitesi'nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder. Alt yapı kaynaklı problemler ve bakım çalışmaları dışında, MÜŞTERİ haber sitesinin açık duracağını taahhüt eder. Ancak saldırı, hack veya sunucu hizmeti aldığı Firma kaynaklı sorunlardan sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ sitesinin saldırı alması durumunda yayını kesilir, saldırı koruması artı bir hizmettir talep halinde ücretine mukabil hizmet aktif edilir.

c. MÜŞTERİ, Haber Sitesi Yazılımına yönelik ek özellikler talep ettiği taktirde HOKKAWEB talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir. Olumlu olması durumda ek ücret ile talepler yerine getirilir. Kesinlikle ücretsiz ek özellik ekleme zorunluluğu veya talebin aynı gün gerçekleştirilmesi gibi bir yükümlülüğü yoktur.

d. HOKKAWEB, MÜŞTERİ’nin HWORD Haber Sitesini kendi belirlediği sunucularda host eder. MÜŞTERİ'ye Haber Sitesi Yönetim Paneli şifreleri dışında şifre veremez. e. MÜŞTERİ, Web Sitesi'nin alt kısmında (footer), HOKKAWEB’in telif v.b. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını ve bu yazıya HOKKAWEB’in belirlediği web sitesine bağlantı verilmesini kabul eder. MÜŞTERİ eğer mevcut linki kaldırmak isterse, HOKKAWEB’in belirleyeceği footer link kaldırma bedelini ödemeyi kabul eder.

f. HOKKAWEB, HWORD Haber Sitesi Yazılımı ile ilgili güncelleme, değişiklik, gelişmeler, yeni hizmet ve modüller hakkında, açıklayıcı bilgileri, MÜŞTERİ Haber Sitesi Yönetim Paneli aracılığıyla, Kendi Sosyal Medya hesapları üzerinden, HOKKASOFT.COM sitesinde veya Toplu Mail yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirim yapabilir.

g. MÜŞTERİ'nin hizmetini sonlandırmayı istemesi halinde MÜŞTERİ, HOKKAWEB'den web sitesi ile ilgili yedekleri XML olarak alabilir. HOKKAWEB, sistem yedeklerini MÜŞTERİ ile paylaşmayı taahhüt eder.

h. MÜŞTERİ’ye, HWORD Haber Sistemi ve yönetim panel demosunu kullanması ve denemesi için HOKKASOFT.COM web sitemizde test imkanı verilmiştir. Bu nedenle HWORD Haber Sitesi alım sonrası tüketici kanunu ile belirlenen 15 gün içerisinde ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade yapılabilir. Ancak kurulum, hizmet bedeli ve sunucu kullanım gününe bağlı olarak hesap edilen miktar on beş (15) gün içerisinde iade edilecek miktardan düşülerek faturalandırılır.

i. MÜŞTERİ, web sitesinin kapanması, erişim sağlanamaması veya hacklenmesi durumunda 7/24 ücretsiz telefon desteği alabilir. Bunun dışındaki problemler için mesai saatleri içerisinde EMAIL / TICKET desteği verileceğini kabul ve beyan eder. Ticket ve Mail desteği taleplerine 24 saat içinde yanıt vermekle yükümlüdür.

j. MÜŞTERİ HWORD Haber Sitesi için sonradan yapacağı ilk alan adı (domain) değişimi ücretsiz, ikincisinde ise HOKKAWEB tarafından belirlenen alan adı değişim ücreti karşılığında domain değişikliği yapmayı taahhüt eder. k. HOKKAWEB, HWORD Haber Sitesini, MÜŞTERİ’nin alan adı (domain) ile kişi/şirket/sahip üzerine lisanslamakla yükümlüdür.

l. Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra HOKKAWEB, MÜŞTERİ siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kullanıcı adları ve şifrelerini MÜŞTERİ’ye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu MÜŞTERİ'nin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan MÜŞTERİ sorumlu olacaktır. 7. SÖZLEŞMENİN FESHİ a. MÜŞTERİ’nin HWORD Haber Sitesini, sözleşmeye aykırı biçimde kullanımının tespit edilmesi ve/veya ödemelerini zamanında yapmaması halinde HOKKAWEB sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

b. HOKKAWEB, MÜŞTERİ Haber Sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en az 30 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hosting hizmetinin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilir. Ödeme yapılmamasına müteakiben 1 haftalık süre sonrasında veriler silinir.

8. CEZA a. İş bu sözleşme bununla birlikte 8 madde ve 45 alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma; Sanal ortamda yazışma, telefon iletişimi ile HOKKAWEB internet sitesi olan http://www.hokkasoft.com/register adresinden üyelik işlemi esnasında "Kullanım Sözleşmesini okudum ve anladım" kutucuğunu işaretleyerek gerçekleşir, bu işlemlerden herhangi birini yaparak taraflar bu sözleşmeyi imzalamış olarak sayılacaktır.)

b. HOKKAWEB gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. MÜŞTERİ bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

c. İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.